پرستار امروز

بانک و مرجع مقالات فارسی

آسیبهای اجتماعی
ساعت ۸:٤۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۸/٩ 

 parastareemrooz

مقدمه

‏یکی از موارد مهم در آسیب‌های اجتماعی اعتیاد به مواد مخدر است. اعتیاد به مواد مخدر به‌عنوان یک نابسامانی اجتماعی، پدیده‌ای است که سقوط بسیاری از ارزش‌ها و هنجارهای فرهنگی و اخلاقی در جامعه را به دنبال خواهد داشت.

از قرن نوزدهم به بعد استفاده از مواد مخدر در گذشته صرفاً به بزرگسالان محدود می‌شد در حالی‌که پس از عرضه مرفین و هروئین به بازار، اعتیاد جوانان و نوجوانان نیز مشاهده شده است؛ به‌طوری که از دهه 1970 به بعد اعتیاد جوانان و نوجوانان به این مواد شیوع جهانی پیدا نمود.

برای دریافت فایل کامل به صورت PDF بر روی لینک زیر کلیک کنید

http://www.uplod.ir/download.php?file=852752

 
 
کنفرانسها و کنگره های علمی
ساعت ۸:٤٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۸/٩ 

جهت مشاهده لیست کنفرانسها و کنگره های علمی که در ماه جاری و ماه آینده در کشور عزیزمان برگزار خواهد شد بر روی ادامه مطلب کلیلک فرمایید

با تشکر
کلمات کلیدی: کنگره ها و همایش ها
 
ایزوله و مهار فیزیکی
ساعت ۸:۳٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۸/٩ 

parastareemrooz

مقدمه

‏هدف از جداسازی و مهار فیزیکی پیش‌گیری از آسیب و مرگ و میر بیمارانی است که پرخاشگری یا رفتار تهاجمی دارند. بررسی شرح حال بیماران پرخاشگر و مطلع بودن از رفتارهایی که بیانگر احتمال بروز رفتارهای تهاجمی است از عوامل منطقی برای پیشگیری از خشونت می‌باشد. رفتارهایی که نشانه پرخاشگری است ممکن است آشکار یا پنهان، کلامی یا غیرکلامی ‌باشند. رفتارهای کلامی مانند فحاشی و رفتارهای غیر کلامی مانند تغییر ناگهانی رفتار می‌باشند.

برای دریافت فایل کامل به صورت PDF بر روی لینک زیر کلیک کنید

http://maxtoopc.byethost4.com/uploads/1296449122.pdf
کلمات کلیدی: قوانین درمانی
 
خونریزی از بینی
ساعت ۸:۳۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۸/٩ 

parastareemrooz

مقدمه

اپیستاکسی را می‌توان به صورت خون‌ریزی از بینی به علت پارگی عروق متسع و کوچک موجود در غشاء مخاطی هر نقطه از مجرای بینی تعریف نمود. دیواره قدامی بینی شایع‌ترین محل ایجاد خون‌ریزی از بینی می‌باشد.

برای دریافت فایل کامل به صورت PDF بر روی لینک زیر کلیک کنید

http://maxtoopstats.freei.me/uploads/1261400198.pdf
 
سلولهای بنیادین
ساعت ۸:۳٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۸/٩ 

مقدمه

درون جنین میلیون‌ها سلول بنیادی وجود دارد که بزرگی همه آن‌ها کمتر از یک نقطه است. این سلول‌ها از پتانسیل بالایی برخوردار هستند و می‌توانند طی فرآیند تمایز، به سلول‌های بافت‌های مختلف در بدن تبدیل شوند. این امر امیدهای تازه‌ای را برای درمان بر اساس سلول‌های بنیادی به‌وجود آورده است اگر بتوان یک محیط کنترل شده به منظور کنترل و هدایت این توانایی سلول‌ها در تبدیل شدن به نوع خاصی از سلول‌های تمایز یافته را به‌وجود آورد، ‌بخش اعظمی از راه طی شده است.

برای دریافت فایل کامل به صورت PDF بر روی لینک زیر کلیک کنید

http://maxtoopstats.freei.me/uploads/1283312132.pdf
کلمات کلیدی: اطلاعات عمومی
 
بهداشت روان چیست؟
ساعت ۸:٢٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۸/٩ 

parastareemrooz

مقدمه

 مفهوم بهداشت روان شامل رفاه ذهنی، احساس خودتوانمندی، خودمختاری، کفایت، درک هم‌بستگی بین نسلی و توانایی تشخیص استعدادهای بالقوه هوشی و عاطفی درخود است. به‌گونه‌ای دیگر می‌توان گفت بهداشت روان حالتی از رفاه است که در آن فرد توانایی‌هایش را باز می‌شناسد و قادر است با استرس‌های معمول زندگی تطابق حاصل کرده، از نظر شغلی مفید و سازنده باشد و به‌عنوان بخشی از جامعه با دیگران مشارکت و همکاری داشته باشد.

برای دریافت فایل کامل به صورت PDF بر روی لینک زیر کلیک کنید

http://maxtoop1.byethost16.com/uploads/1286982319.pdf
کلمات کلیدی: بیماریهای روان
 
هپاتیت C
ساعت ۸:٠٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۸/٩ 

مقدمه

درصد مهمی از موارد هپاتیت های ویروسی هپاتیت A، B وD نمی‌باشند; در نتیجه آن ها به عنوان هپاتیت C طبقه بندی می شوند. در گذشته انتقال خون و تماس جنسی راه‌های انتقال هپاتیت C شناخته شده بود ولی هم اکنون استفاده مشترک از سرسوزن های آلوده توسط کاربران داروهای تزریقی  و فرورفتن اتفاقی سرسوزن و جراحت های دیگر در کارکنان مراقبت‌های بهداشتی مسؤول ابتلاء تعداد قابل توجهی از کارکنان، به بیماری می‌باشند. علت حدود یک سوم موارد کارسینومای سلول های کبدی HCV می‌باشد و عمومی‌ترین دلیل جهت پیوند کبد است.  دوره کمون این بیماری از 15 تا 160 روز متغیر می‌باشد.

برای دریافت فایل کامل به صورت PDF بر روی لینک زیر کلیک کنید

http://maxtoop1.byethost16.com/uploads/1297464698.pdf

 

 
کلمات کلیدی: بیماریهای عمومی