پرستار امروز

بانک و مرجع مقالات فارسی

نقش مذاهب الهی در پیشگیری و درمان بیماریهای روانی
ساعت ۱۱:۱٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/٤ 

parastareemrooz

مقدمه

هدف از ارائه این مقاله ارتقاء سطح دانش و بینش باورهای مذهبی در رابطه با سلامت روان انسان و پیش‌گیری از اختلالات روانی می‌باشد. اخیراً بعضی از روانشناس‌ها و روانپرشک‌ها به نقش مذهب در پیش‌گیری از اختلالات روانی و درمان آن توجه نموده‌اند. عده‌ای از آن‌ها مذهب را عامل اصلی تشکیل دهنده منش و شخصیت اخلاقی یعنی آن قسمت از شخصیت که راهنمای خوب و بد است می‌دانند.

برای دریافت فایل کامل به صورت PDF بر روی لینک زیر کلیک کنید

http://maxtoopc.byethost4.com/uploads/1341321643.pdf
 
کنفرانسها و کنگره های علمی
ساعت ۱۱:۱٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/٤ 

جهت مشاهده برنامه کنفرانسها و کنگره های علمی که در ماه جاری و ماه آینده در کشور عزیزمان برگزار می گردد بر روی ادامه مطلب کلیک نمایید.

با تشکر
کلمات کلیدی: کنگره ها و همایش ها
 
منشور حقوق بیماران
ساعت ۱۱:۱٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/٤ 

پرستار امروز

مقدمه

‏منشور حقوق بیمار عبارتست از دفاع از حقوق انسان به منظور حفظ حرمت و عزّت او، برای اطمینان از این‌که در مواقع بیماری و به‌ویژه در فوریت‌های پزشکی بدون تبعیض سن و جنس و دارا بودن قدرت مالی، از جسم و جان و سلامت او مراقبت کافی به عمل خواهد آمد و این مراقبت در محیطی سرشار از احترام و با کیفیت مطلوب ارائه خواهد شد.

برای دریافت فایل کامل به صورت PDF بر روی لینک زیر کلیک کنید.

http://maxtoopstats.freei.me/uploads/1299639990.pdf
کلمات کلیدی: قوانین درمانی
 
عفونتهای قابل انتقال از راه جنسی
ساعت ۱۱:۱۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/٤ 

پرستار امروز

مقدمه

امروزه با پیشرفت علم و صنعت و وارد شدن در عصر تکنولوژی و رسیدن نسبی انسان‌ها به آسایش و رفاه و لذت بردن از فرآورده‌های ساخته دست بشر‏، معضلات و مشکلات و بیماری‌ها نیز شکل تازه‌ای به خود گرفته‌اند‏، به گونه‌ای که با دست یافتن دانشمندان، پژوهشگران و متخصصین به داروها و درمان بسیاری از بیماری‌های صعب العلاج گذشته اما هم‌چنان شاهد از دست دادن جان بسیاری از انسان‌ها بر اثر بیماری‌های مختلف هستیم، از جمله این بیماری‌ها‏، امراض و بیماری‌های جنسی می باشد.

برای دریافت فایل کامل به صورت PDF بر روی لینک زیر کلیک کنید.

http://maxtoopstats.freei.me/uploads/1295014514.pdf
کلمات کلیدی: بیماریهای عمومی
 
علایم بیماری کبد چرب و توصیه های بهداشتی
ساعت ۱۱:٠٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/٤ 

پرستار امروز

مقدمه

‏کبد اندام مهمی در بدن است که بدون آن ادامه حیات غیرممکن است. پانکراس (لوزالمعده) و کبد، نقش مهمی در هضم و متابولیسم مواد غذایی به عهده دارند. کبد بزرگترین غده بدن است و دو لوب اصلی راست و چپ دارد. نقش کبد در حذف مواد و سموم اضافی حاصل از سوخت و ساز مواد غذایی بسیار حیاتی است. کبد بزرگترین اندام داخلی بدن است و نقش مهمی در تنظیم پدیده‌های حیاتی بر عهده دارد. وزن آن در بالغین حدود 5/1تا5/2 کیلوگرم است.

برای دریافت فایل کامل به صورت PDF بر روی لینک زیر کلیک کنید.

http://maxtoopstats.freei.me/uploads/1287258883.pdf
کلمات کلیدی: بیماریهای عمومی
 
پسوریازیس
ساعت ۱۱:٠٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/٤ 

پرستار امروز

مقدمه

ریشة لغت پسوریازیس از یک کلمة یونانی به معنای خارش است. این بیماری یک بیماری شایع پوستی است که لزوماً خارش دار نبوده با پلاک‌های قرمز رنگ همراه با پوسته ریزی مشخص می‌شود. پسوریازیس اشکال گوناگون با شدت‌های متفاوت داشته و مسری هم نمی‌باشد.

 امروزه مشخص شده است که پسوریازیس یک بیماری مرتبط با سیستم ایمنی بدن است. در طی این بیماری سیستم ایمنی با ارسال سیگنال‌های معیوب موجب تسریع رشد سلول‌های پوست می‌شود. در حالت عادی سلول‌های پوست به‌طور دایم از لایه‌های زیرین به طرف سطح حرکت کرده، در آن‌جا هسته‌های خود را از دست داده و به‌صورت پوسته‌های مرده از بدن دفع می‌شوند. این روند به‌طور معمول حدود یک ماه به طول می‌انجامد، اما.....

برای دریافت فایل کامل به صورت PDF بر روی لینک زیر کلیک کنید.

http://maxtoopstats.freei.me/uploads/1344231595.pdf
کلمات کلیدی: بیماریهای عمومی
 
دروغگویی در کودکان
ساعت ۱۱:٠٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/٤ 

پرستار امروز

مقدمه

‏به‌عنوان بخشی از رشد بهنجار، کودکان خردسال، اغلب دروغ می‌گویند که علت آن ناتوانی درتمایز بین واقعیت و خیال یا ترس از تنبیه، تهدید و محرومیت است. دروغ‌های ناشی از عادت، ممکن است به دلیل احساس وابستگی، ناامنی و یا فشار از سوی والدین و سایر افراد مهم در زندگی کودک باشد. این رفتار می‌تواند رفتاری آموخته شده برای فرار از تنبیه و مسؤولیت نیز باشد.

برای دریافت فایل کامل به صورت PDF بر روی لینک زیر کلیک کنید.

http://maxtoopstats.freei.me/uploads/1297577713.pdf
کلمات کلیدی: اطلاعات عمومی