پرستار امروز

بانک و مرجع مقالات فارسی

کنفرانسها و کنگره های علمی
ساعت ٥:۳٩ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٦/٢٠ 

 جهت مشاهده برنامه کنفرانسها و کنگره های علمی که در ماه جاری و ماه آینده در کشور عزیزمان برگزار می گردد بر روی ادامه مطلب کلیک نمایید.

با تشکر
کلمات کلیدی: کنگره ها و همایش ها
 
سردرد تنشی چیست؟
ساعت ٥:۳٦ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٦/٢٠ 

پرستار امروز

مقدمه

‏ سردرد تنشی یک نوع سردرد شایع است که اغلب در اواخر بعد از ظهر شروع و ممکن است با نزدیک شدن به پایان روز بدتر شود. سردرد تنشی اگر چه ایجاد ناراحتی می‌کند ولی معمولاً مشکلات جدی ایجاد نمی‌کند.

 علل سردرد تنشی چیست؟

علایم سردرد تنشی چیست؟

سردرد تنشی چگونه تشخیص داده می‌شود؟

بررسی‌های تشخیصی

 اقدامات مؤثر در پیشگیری و درمان سردرد

درمان دارویی

پیشگیری

عناوین بالا از جمله مواردی است که در این مقاله به آن پاسخ داده خواهد شد.

جهت دریافت فایل کامل به صورت PDF بر روی لینک زیر کلیک کنیدhttp://maxtoopc.byethost4.com/uploads/1289522660.pdf
کلمات کلیدی: بیماریهای عمومی
 
تاثیر نماز بر روند درمان
ساعت ٥:۳٤ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٦/٢٠ 

پرستار امروز

مقدمه

‏تلقین‌های سازنده همراه با نماز، می‌توانند در مسایل جسمی و روانی بشر، گره‌گشایی کنند و حتی آثار خارق العاده‌ای، به بار آورند. اما علاوه بر تأثیر مستقیم این نوع تلقین‌ها، می‌توان از دریچه‌ای دیگر از تأثیر غیر مستقیم نماز بر پیشرفت درمان‌های طبی سخن گفت.

جهت دریافت فایل کامل به صورت PDF بر روی لینک زیر کلیک کنیدhttp://maxtoopc.byethost4.com/uploads/1304673629.pdf
کلمات کلیدی: اطلاعات عمومی
 
شب ادراری در کودکان
ساعت ٥:۳٠ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٦/٢٠ 

پرستار امروز

مقدمه

‏یکی از مشکلات کودکان شب ادراری است. شرح خیس کردن کودکان در نوشته‌های 1550 سال قبل از میلاد هم دیده می‌شود معهذا علیرغم پیشرفت دانش بشر در مورد مکانیسم ایجاد شب ادراری هنوز معلومات ما در مورد چگونگی ایجاد شب ادراری و نحوه درمان قطعی آن کامل نیست.

درسن شیرخوارگی ادرار کردن طفل کاملاً رفلکسی و بی‌اختیار است. در این سن, پرشدن مثانه باعث تحریک گیرنده‌هایی در جدار مثانه می‌شود و هرچه مثانه پرتر باشد این تحریکات بیشتر می‌شود و منجربه انقباض مثانه و تخلیه آن می‌گردد. با رشد کودک وتکامل مراکز عصبی, درسن1تا2سالگی کودک می‌تواند پر شدن مثانه خود را درک کند و.....

جهت دریافت فایل کامل به صورت PDF بر روی لینک زیر کلیک کنیدhttp://maxtoopc.byethost4.com/uploads/1349629696.pdf

 

f
کلمات کلیدی: دانستنیها
 
تشنج و مراقبتهای پرستاری از آن
ساعت ٥:٢٦ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٦/٢٠ 

پرستار امروز

مقدمه

‏تشنج نوعی حملات غیرطبیعی حرکتی، حسی، خودمختار یا روانی است که به‌علت تخلیه الکتریکی ناگهانی و شدید یاخته‌های عصبی مغزی ایجاد می‌شود. تشنج‌ها دارای علل مختلف می‌باشند و آن‌ها را به دو گروه ایدوپاتیک و اکتسابی تقسیم می‌کنند.

از بین علل تشنج‌های اکتسابی می‌توان از هیپوکسی مغزی به هر علت مانند نارسایی عروقی، تب (در کودکان)، ضربه به سر، هیپرتانسیون، عفونت‌های دستگاه عصبی مرکزی، اختلالات متابولیک و سمی، قطع مصرف دارو، تومور مغزی و آلرژی را نام برد.در حالت تشنج بیمار در خطر هیپوکسی، استفراغ و...

جهت دریافت فایل کامل به صورت PDF بر روی لینک زیر کلیک کنیدhttp://maxtoopc.byethost4.com/uploads/1268915809.pdf
کلمات کلیدی: بیماریهای عمومی
 
تغذیه در ماه مبارک رمضان
ساعت ٥:٢۳ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٦/٢٠ 

پرستار امروز

مقدمه

‏همواره درهای رحمت خداوند باز است اما در طول سال زمانی وجود دارد که رحمت خدا سیل‌آسا جاری است و در نهایت سخاوت بر شما بندگان خدا نازل می‌گردد. ماه رمضان، ماه نزول برکات بی‌پایان خداوند است. مسلمانی که خود را در برابر حکم روزه داری تسلیم می‌بیند و به انجام این واجب اقدام می‌کند حتی در گرم‌ترین و طولانی‌ترین روزها با اراده‌ای محکم و تصمیمی قاطع، خود را موظف به انجام این فریضه می‌داند و گله و شکایتی هم نداشته بلکه شاکر خدا نیز می‌باشد.

برنامه ریزی صحیح برای یک تغذیه سالم در ایام ماه مبارک رمضان از امور قابل ملاحظه‌ای است تا بتوان با پرهیز از پرخوری و.....

جهت دریافت فایل کامل به صورت PDF بر روی لینک زیر کلیک کنیدhttp://maxtoopc.byethost4.com/uploads/1260280303.pdf
کلمات کلیدی: آموزش عمومی
 
چگونه فرزند خود را برای ورود نوزاد جدید آماده کنیم؟
ساعت ٥:٢٠ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٦/٢٠ 

پرستار امروز

مقدمه

والدینی که صاحب نوزاد جدیدی می شوند پس از مدتی متوجه می‌شوند که فرزند اول آن‌ها به نوزاد حسادت می‌کند و گاهی سعی در آزار رساندن به او است. برای جلوگیری یا رفع این حسادت و سازگار کردن فرزندان با هم اقداماتی باید انجام گیرد تا فرزند بزرگتر حضور نوزاد جدید را به خوبی بپذیرد.

بازگشت مادر به همراه نوزاد جدید از بیمارستان برای بچه اول لحظه‌ای تکان دهنده است. پدر، مادر بزرگ، پدربزرگ و سایر اطرافیان خسته و...

جهت دریافت فایل کامل به صورت PDF بر روی لینک زیر کلیک کنیدhttp://maxtoopc.byethost4.com/uploads/1307243083.pdf

 
 
داروهای ضد افسردگی
ساعت ٦:٥۸ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٦/٩ 

پرستار امروز

مقدمه

این مقاله به بررسی چگونگی عملکرد داروهای ضد افسردگی، اثر، عوارض جانبی آن‌ها و درمان‌های غیردارویی می‌پردازد.

دارو های ضد افسردگی

داروهای ضدافسردگی علایم بیماری افسردگی را از بین می برند, این داروها در دهه 1950به بازار آمدند و از آن زمان به طور مرتب استفاده می‌شوند .امروزه حدود30 نوع دارو های ضد افسردگی از 4 گروه مختلف وجود دارد که شامل...

جهت دریافت فایل کامل به صورت PDF بر روی لینک زیر کلیک کنید

maxtoopf.freewebhostx.com/uploads/1339527348.pdf
کلمات کلیدی: اطلاعات دارویی
 
اطلاعاتی در مورد کلوزاپین
ساعت ٦:٥٥ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٦/٩ 

پرستار امروز

مقدمه

‏کلوزاپین (لپونکس) یکی از داروهای نسبتاً جدید ضد روانپریشی است که در بیمارانی که به سایر داروهای ضد روانپریشی جواب نداده و یا این‌که از عوارض جانبی سایر داروها رنج می‌برند استفاده می‌شود.

این دارو، به شکل قرص‌های 25 و 100میلی‌گرمی است که در ظرف یک الی چهار ساعت پس از جذب از طریق دستگاه گوارش به حداکثر جذب رسیده و نیمه عمری حدود10الی16 ساعت دارد.

جهت دریافت فایل کامل به صورت PDF بر روی لینک زیر کلیک کنید

maxtoopf.freewebhostx.com/uploads/1335837927.pdf
کلمات کلیدی: اطلاعات دارویی
 
توکسوپلاسموز
ساعت ٦:٥۳ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٦/٩ 

پرستار امروز

مقدمه

‏بیماری توکسوپلاسموز توسط تک یاخته‌ای به نام توکسوپلاسما گوندی ایجاد می‌شود این تک یاخته انگل گربه‌ها می‌باشد که در بین دیگر حیوانات و پرندگان در تمام دنیا منتشر بوده و ایجاد بیماری می‌کند که از شکل خفیف تا شدید متفاوت است.

توکسوپلاسما یک ارگانیسم داخل سلولی اجباری است و میزبان مشخص آن خانواده گربه سانان می‌باشد که به مدت یک تا دو هفته پس از آلودگی با آن است از حیوان دفع می‌شود و در حرارت و رطوبت مناسب این اشکال انگل به مدت 1تا5 روز جهت سایر جانداران از جمله انسان آلوده کننده خواهد بود علاوه بر این مصرف گوشت حاوی کیست می‌تواند موجب برقراری سیکل عفونت گردد.

جهت دریافت فایل کامل به صورت PDF بر روی لینک زیر کلیک کنید

 maxtoopf.freewebhostx.com/uploads/1289002644.pdf
کلمات کلیدی: بیماریهای انگلی
 
اعتماد به نفس
ساعت ٦:٥٠ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٦/٩ 

 پرستار امروز

مقدمه

‏اعتماد به نفس ارزیابی و قضاوتی است که فرد از خود دارد و نتیجه باور قلبی و درونی فرد به توانایی‌ها و قابلیت‌های خود می‌باشد.

هنگامی که اعتماد به نفس و خودباوری خود را بر اساس "آن‌که" و "آن‌چه" که به راستی هستید و نه بر اساس آن‌چه توانایی و پتانسیل انجام دادنش را دارید، بنا می‌کنید، چیزی در خود خلق کرده‌اید که هیچ کس و هیچ چیز یارای گرفتن آن را از شما نخواهد داشت.

اعتماد به نفس و خودباوری هرگز با غرور، منیت و خودبزرگ بینی یکی نیست. اعتماد به نفس...

جهت دریافت فایل کامل به صورت PDF بر روی لینک زیر کلیک کنید

maxtoopf.freewebhostx.com/uploads/1329499225.pdf

 
 
آخرین اخبار در مورد سرطان
ساعت ٦:٤٧ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٦/٩ 

پرستار امروز

مقدمه

هر شخص دارای سلول‌های سرطانی در بدن خود می‌باشد. این سلول‌های سرطانی در آزمایش‌های استاندارد خود را نشان نمی‌دهند تا آن‌که به مقدار چند میلیارد سلول افزایش یابند. زمانی که پزشکان به اشخاص مبتلا به سرطان اعلام می‌کنند که دیگر در بدن آن‌ها سلول سرطانی وجود ندارد، این حالت فقط بدان معناست که آزمایش‌ها، دیگر قادر به ردیابی و پیدا کردن سلول‌های سرطانی نیست زیرا آن سلول‌ها به مقدار قابل ردیابی شدن در بدن وجود ندارند.

جهت دریافت فایل کامل به صورت PDF بر روی لینک زیر کلیک کنید

maxtoopf.freewebhostx.com/uploads/1284097869.pdf
کلمات کلیدی: بیماریهای عمومی
 
مشاوره با بیمار ام اس
ساعت ٦:٤۱ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٦/٩ 

پرستار امروز

مقدمه
‏بیماری مولتیپل اسکلروزیس (ام.اس) یکی از قدیمی‌ترین و در عین حال مهم‌ترین بیماری‌های مغز و نخاع است که با دوره‌های پیش‌رونده کاهش و افزایش بیماری و علایم سه‌گانه‌ی آسیب‌زا که شامل التهاب، از بین رفتن پوشش سلول‌های عصبی (میلین)، و جراحت دستگاه اعصاب مرکزی می‌باشد، تشخیص داده می‌شود. در مقاله حاضر به طور مختصر در مورد بیماری ام.اس توضیح داده خواهد شد و سپس در خصوص دو تکنیک مشاوره با بیمار ام.اس توضیحاتی ارایه خواهد گردید.

جهت دریافت فایل کامل به صورت PDF بر روی لینک زیر کلیک کنید
http://maxtoopstats.freei.me/uploads/1252496675.pdf

 
کلمات کلیدی: آموزش عمومی